Kdo z vás si pamatuje na Soptíka?

Dráčka, který se chce stát hasičem a na rozdíl od svého táty oheň hasit, ne chrlit. Po této spolupráci s firmou Jetex jsem se chtěl stát hasičem i já. Úžasně sofistikovaný hasící stroj Jetex mě nadchnul.

S klientem jsme se dohodli na 3D animaci hasícího zařízení. Vstupními daty pro nás byl export více než 1200 objektů z CAD, které jsme postupně zpracovali. Každý jednotlivý kousek skládačky bylo potřeba realisticky vyrenderovat, správně umístit a animovat.

U toho se potila i grafická karta naší workstation. Na takto komplexní 3D animaci si už s Macbookem nevystačíte 🙂

Vždy si nemůžu vynachválit 3D modelování. Není to tak snadné jako nafotit nebo vytvořit grafický objekt. Ale získáte neuvěřitelnou svobodu v rámci výsledné práce a animace. Vždy můžete objekty otočit, umístit jakkoliv se Vám líbí. Chcete záběr kamery z jiného úhlu? Jasně! Potřebujete animaci z druhé strany? Není problém.

Na tento projekt vzpomínám rád. Podíleli jsme se na všech částech spotu od přípravy scénáře, voiceoveru, copywritingu až po poslední dílek skládačky animace.

A co že to ten Jetex vlastně je? V krátkosti velmi zajímavý kus techniky a důkaz chytrosti technických inženýrů. Patentovaný systém překonává ve všech směrech konkurenční hasící stroje a hasí s neuvěřitelnou lehkostí a rychlostí. Je to neuvěřitelný kus techniky.

Takový hasící systém by si určitě přál vlastnit i Soptík 🙂 Žádný požár by neměl šanci.

Voiceover nám namluvil Zbyšek Horák a dodává spotu příjemně akční náboj. Možná v dalším spotu angažujeme akčního hrdinu. Dramatický střih a kamera, záběry drsného boje s ohnivým živlem.. 🙂