Proč právě nás?

Studio Motionboss je reklamní agentura,

která nabízí kompletné řešení v oblasti produkce a postprodukce pří tvorbě reklamních spotů, sponzorských odkazů, prezentačních firemních filmů, lokalizaci cizojazyčných spotů atd. Víme, že jednou z podstatných podmínek dohody s klientem je cena výroby a právě v tomto směru dokážeme z jednoduchého důvodu zaujmout. Vaše videoprezentace nemusí být drahá! Jsme team kreativních lidí, kteří se v oboru pohybují už dlouho. Dokážeme to, co mnohdy jiné studia jenom ve velkém počtu lidí. Jednoduše řečeno naše práce mluví za nás.

Produkce

Při první schůzce se dozvíme námět, představu a následně připravíme scénář, který až do konečného tvaru vždy komentuje klient. Pokud je scénář schválen, přistupuje se ke castingu, výběru lokací, přípravě harmonogramu natáčení, eventuálně k vyřešení povolení k natáčení ve zvláštních oblastech, jako je například KRNAP atd.

Tvorba 2D a 3D animace

Všechny animace použité ve spotech jsou výhradně naší prací a nejsou nakoupena ze žádných fotobank, stock atp. Chceme, aby Vaše spoty byli unikátní a proto nezastáváme názor, abychom spoty „skládali“ z přednastavených šablon volně dostupných za poplatek na internetu. Tyto animace pak jednoduše můžete objevit v jiných spotech, a promo Vaši značky se tak vzdaluje originalitě.

V oblasti postprodukce, a tedy i ve výrobě animovaných videí, máme dlouholeté zkušenosti. Dokážeme vyjít vstříc i klientům s omezenějším rozpočtem díky použití různých technik přípravy reklamy. Jelikož je známo, že tvorba animací je náročná na čas jak její přípravou, tak i konečným exportem (render), je důležité již na začátku správně zvolit techniku a použitý software, abychom zvládli deadline, který je u televizních reklam klíčový. Ohledně druhů technik a způsobů animování jsme již napsali několik článků. Jako příklad uvedeme článek o správném exportování pro TV a používaní speciálních metod ke zrychlení renderu. Dále jsme jednoduše popsali nejčastejší problém dnešních postprodukcí, klíčování (Greenscreen). Často se k této technice přistupuje amatérsky a se špatným výsledkem.

U natáčení se snažíme vždy o podobný přístup jako u animování a k nákupu záběru přistupujeme jen ve velmi výjimečných situacích. Jako kuriózní příklad můžeme uvést, že jsme ve spotu pro Biologické centrum Akademie věd koupili pouze 3 sekundový záběr. Komára sajíciho krev člověka, se nám nepodařilo během dlouhé hodiny vůbec natočit. Naopak všechny další makro záběry klíštěte, včel, rosy atd jsou výhradně naše.

Střih

Po dokončení produkční části výroby spotu následuje tzv offline část, postprodukce – jinými slovy střih. V této časti spot ozvučíme, namluvíme – připravíme voiceover, sesříháme, doplníme titulky. Cizojazyčnou verzi předěláme do české nebo slovenské mutace včetně mluveného slova. Ke střihu také patří i oruchování buď to použitím kontaktního zvuku natočeného přímo v exteriérech nebo v interiérech nebo přidáním zvláštních ruchů – zvuků.

Nahravací studio

Nedílnou součástí přípravy reklamního videa je tedy jeho namluvení. Nabízíme Vam základni databázi hlasů. Samozřejmě je možné dle popsání barvy hlasu nebo ukázkou vzoru zaslat i další. Kromě českých hlasů umíme i hlasy v angličtině, nemčině, atd. Dle spůsobu použití je nutné také výsledný spot – video dodat dle odpovídajících norem. Tou nejdůležitejší a nejčastejší je televízni norma EBU R128, o které jsme už také psali.

Přepisy a exporty

V poslední fázi přípravy Vaší videoinzerce je přepis schváleného spotu do odpovídajícího tvaru. Kromě přepisů na kazety XDCAM, případně starších DIGIBETACAM nebo dnes už málo používaný BETACAM SP máme s televizemi i přímé online spojení. To nám dovoluje zasílat jim reklamy přímo ve vysokém rozlišení bez použití kazet. Vyřídíme za Vás kromě rodných listů do rádií a televizí také registraci AKA kódu, který je dnes nutný pro odvysílání reklamy v TV. Kromě těchto dnes už standartních přepisů připravujeme také spoty pro digitální vysílaní v kinech označované jako DCP. Jelikož pro kina dodáváme již dlouhou řadu let reklamy, poznáme přesně specifikace digitálních servrů a připravíme pro Vás i tento speciální přepis.