Reklamní spot pro nadaci EDA - ranná péče

Rád vytvářím spoty, které mají pomoci. Je to zvláštní,ale člověk by si řekl, že na to půjde s rozumem, aby se do toho nezamotal když to dělá zdarma. Já to vidím u těchto spotů obráceně. Nebo možná ani ne obráceně, ale když o tom začnu přemýšlet, tak vymyslím koncept, který nebude úplně jednoduchý. A ne jinak tomu bylo i tady.

Kamarádi, tchýně a maminky! Jde se natáčet!

Pro organizaci EDA cz, z.ú. jsme vyrobili spolu s Petrem Dvořáčkem spot na podporu služeb rané péče. Spot se natáčel u Prahy a po té před zeleným plátnem v atelieru. Ve spotu si opravdu zahrál Tomášek, který je na vozíčku a do momentu než si na něj ve spotu „sedne“ měl dvojníka – koho jiného, než mého syna. 🙂 Produkce nebyla náročná, i když si zřejmě dokážete představit, jak se občas spolupracuje s dětmi… Nicméně důležité bylo dávat pozor na stejné oblečení a boty, abychom pak v ateliéru neudělali ve střihu zmatek.

V první části propůjčil spotu hlas opět můj syn Vilík a ve druhé mu už asistoval Libor Terš.

Finální animace byla vytvořená jak jinak, než v mém oblíbeném 3D.

Kromě televizního spotu, který pořád můžete vidět v televizi, jsem připravil i tištený materiál, který byl zase k vidění na reklamních plochách JCDecaux.

A na závěr jenom taková tečka, která mě obzvlášť těší a to nepřímá zpětná vazba. Česká televize a televize Nova již po několikáte nabídla časy zdarma a spot odvysílala, protože se jim spot líbi. Co víc si tedy můžu já, jako tvůrce přát.

Dělám to dobře. 🙂